Hakkımızda

TESAM GENÇ, TESAM Ekonomik Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi‘nin genç bilim insanlarına yönelik oluşturduğu popüler bir bilim platformudur.

TESAM GENÇ, sosyal bilimler alanında özgün içerikler sunmaktadır.  Bu içerik, TESAM Akademi ekibi ve lisans ve lisansüstü eğitim alan bilim insanları tarafından hazırlanmaktadır.  TESAM Genç’te yazı yayınlamak isterseniz lütfen kriterlerimize bir göz atın ve bize yazın.

TESAM GENÇ’te yayınlanan içeriğin, uzman olmayan kişilerin rahatça takip edebileceği nitelikte ve özgün olması ve bilimsel titizlikle üretilmesine önem veriyor, tüm paylaşımlarımızın emeğine saygı gösteriyoruz.

tesamgenc.com’un içeriği (görseller hariç ve aksi belirtilmediği sürece) Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Bu içerik, uygun atıf yapılarak ticari olmayan amaçlar için kullanılabilir.

TESAM GENÇ’te kullanılan görseller açık kaynaklardan alınmıştır veya telifi ödenmiştir. Eğer herhangi bir görselin telifi ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Yayınlarımızı aynı zamanda Twitter (@genctesam), Instagram (@genctesam) ve Facebook (@genctesam) hesaplarından takip edebilirsiniz.

Mutlu bir toplumun ve sağlıklı bir demokrasinin ancak bilim ve akıl temelinde gelişeceğini vurguluyoruz.

TESAM GENÇ Yayın Kurulu: Fatih Öztürk, Barış Eşmeli, Harun Reşit Yel, Zafer Furkan Arslan, Ferzan Taşpınar, Halil İbrahim Yıldız

TESAM GENÇ’te yayınlanan içeriğin bilimsel verilere dayanmasına büyük önem veriyor olmamıza karşın gözümüzden kaçan hatalar olabilir. Okuyucularımızın bu hataları tesamgenc@gmail.com adresine bildirmelerini rica ederiz.